روز شمار حصر:

احمدی نژاد باز هم دروغ گفت

رییس قوه قضاییه ضمن تکذیب اظهارات احمدی نژاد و انتقاد او از برخورد قضایی با منتقدان گفت که احمدی نژاد از شانزده نفر به اتهام توهین به خود شکایت کرده است. 

پایگاه اطلاع رسانی دولت در خصوص شلاق خوردن پیمان عارف به جرم توهین به رییس دولت اعلام کرده بود، احمدی نژاد طی سال‌های گذشته به طور مکرر صراحتا تاکید کرده که با برخوردهای قهرآمیز مشابه مورد مذکور به شدت مخالف بوده و این شیوه را نامناسب می‌داند. بعد از آن، خود آقای احمدی نژاد هم  با انتقاد از اجرای این حکم گفت که وقتی با دانه درشتهای منتقد دولت برخورد نمی شود او راضی به شلاق خوردن یک جوان نیست.

روزنامه تهران امروز اما در این باره یادآور شد:پیش از این و در تاریخ ۱۶/ ۵ /۸۹ دکتر احمدی‌نژاد در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار اعلام کرده بود: «طبق قانون شخصیت‌هایی باید حریمشان به خاطر حفظ استقلال و منافع کشور حفظ شود، مثل امام و رهبری و رئیس‌ [دولت] و هر کس اتهامی را وارد کرد باید مدعی العموم خود وارد شود و شکایت کند. البته راجع به من این اتفاق نیفتاده است.»

یک روز بعد از اظهارات رئیس‌ [دولت]، آیت‌الله لاریجانی رئیس قوه قضائیه با انتقاد از این سخنان اعلام کرده بود: «این سخن رئیس‌ [دولت] که گفته است دادستان در موارد توهین به رئیس‌ [دولت] ورود نکرده و متاسفانه این حرف را چند بار تکرار کرده‌اند، مسئله خلاف واقعی است. من قبلا به خودشان هم تذکر داده‌ام. دادستان اعلام کرده که ایشان در چند مورد اقدام کرده است ۴ مورد خود دادستان از باب مدعی‌العموم و ۱۶ مورد هم حسب شکایت رئیس‌ [دولت] وارد عمل شده‌اند.»

همچنین چند ماه بعد و در تاریخ ۳۰ / ۱/ ۹۰ فاطمه بداغی معاون حقوقی رئیس‌ [دولت] در گفت‌و‌گو با خبرگزاری ایرنا با اعلام جدی‌تر شدن پیگیری‌های قضایی دولت درباره پرونده‌های توهین، افترا و نشر اکاذیب اعلام کرده بود: «مصمم هستیم تا زمانی که فضای امنیت اخلاقی و حقوقی بر جامعه حاکم شود با رعایت ادب و احترام حقوق دولت، ریاست‌ [دولت] و همه مقامات را پیگیری کنیم.»