روز شمار حصر:

مطهری: درباره آزادی اجتماعی به اصولگرایان نزدیک ترم

علی مطهری، نماینده فعلی مجلس و از کاندیداهایی که به دور دوم انتخابات راه یافته می گوید، او و اعضای ائتلاف "صدای ملت" در موضوع آزادی های اجتماعی به اصولگرایان نزدیک هستند.

اصولگرایان محافظه کار در ایران معتقد به لزوم دخالت حکومت در حوزه زندگی شخصی شهروندان و کنترل حجاب، پوشش و روابط مردم هستند.

مطهری پیش از این نیز خواستار افزایش کنترل دولت در مقوله حجاب شده و گفته بود: اجبار درباره حجاب و پوشش مانند همان اجباري است که درباره مسائل بهداشتي به کار مي بريم که اگر لازم باشد به طور اجباري همه مردم بايد واکسن بزنند يا در مساله سوادآموزی و آموزش عمومي اجبار مي کنيم، زيرا مصلحت جامعه چنين اقتضا مي کند.

وی در عین حال گفت که در حوزه آزادی بیان به اصلاح طلبان نزدیک تر است.

به گزارش ایلنا، آقای مطهری که در نشست خبری "صدای ملت" سخن می گفت، همچنین برخی چهره های محافظه کار مجلس مانند مصباحی مقدم‌، نادران‌، باهنر‌، کازرونی، کاتوزیان، توکلی و بادامچیان را "اصلح" خواند.

او که ابتدا توسط هیات اجرایی وزارت کشور رد صلاحیت شده بود، مخالفت رهبر جمهوری اسلامی با رد صلاحیت خود را سبب تایید نهایی اش دانست و گفت: در ابتدا هیات اجرایی بنده را رد صلاحیت کرد که در آنجا رهبری با اعلام مخالفت خود اعلام داشتند که مطهری آدم پر و آزاده‌ای‌ست.

علی مطهری در بخش دیگری از سخنانش درباره ریاست مجلس گفت: اظهار نظر در مورد ریاست مجلس زود است، چرا که ترکیب مجلس هنوز کامل نشده است، اما اگر بخواهم نظر شخصی خود را به ترتیب اولویت بگویم اول آقای لاریجانی، بعد مصباحی مقدم، سپس باهنر و در آخر آقای توکلی را برای ریاست مجلس مناسب می‌دانم. اما آقای حدادعادل را برای هر کاری که مقداری جنبه اجرایی داشته باشد مناسب نمی‌دانم.