روز شمار حصر:
اقتدارگرایان و مجریان کودتای ۱۳۸۸ چه خوابی برای انتخابات مجلس دیده‌اند؟

حضور حماسی و دشمن‌شکن با تقلب

اقتدارگرایان و مجریان کودتای ۱۳۸۸ چه خوابی برای انتخابات مجلس دیده‌اند؟
اقتدارگرایان و مجریان کودتای ۱۳۸۸ چه خوابی برای انتخابات مجلس دیده‌اند؟

ندای سبز آزادی_ کیان: خلاصه ی ادعاهای رسانه ها و تریبون های اقتدارگرایان و تبلیغات صدا و سیما این است: «ميزان مشاركت مردم در انتخابات آتي مجلس، پرشور و کم سابقه خواهد بود.» در نظامی که تمامی راه ها به رهبر ختم می شود، طبیعی است که همه نظرسنجی ها و شواهد و واقعیت ها باید موید اظهارنظر آیت​الله خامنه‌ای باشد.

«من با تجربه‌ای که از رفتار این مردم دارم و با اعتمادی که به لطف خدای متعال دارم، پیش بینی می‌کنم که به لطف الهی به فضل الهی به حول و قوه الهی حضور مردم در این انتخابات یک حضور دشمن‌شکن خواهد بود. و با این انتخابات، انقلاب و کشور و نظام جمهوری اسلامی خون تازه‌ای به پیکرش دمیده خواهد شد حرکت تازه‌ای برای او پیش خواهد آمد و نشاط تازه‌ای پیدا خواهد کرد.»

نیمه‌ی دوم دی ماه گذشته، رهبر جمهوری اسلامی، چنان که ذکر شد میزان مشارکت مردم ایران را در انتخابات 12 اسفند «پیش بینی» کرد. «پیش بینی» آیت الله خامنه ای که مبتنی بود بر «لطف الهی و حول و قوه الهی» از سوی ناظران و تحلیل‌گران، به قدر لازم هشدار دهنده بود.

با کناره گیری اصلاح طلبان و سبزها از روند انتخابات، و قهر طبقه متوسط شهری با حاکمیت پس از کودتای انتخاباتی سال 1388، دیگر کمتر ناظر منصف و تحلیلگر آگاهی، انتظار برگزاری انتخابات «پرشور» دارد. خواهش و تمناهای مکرر مقام‌های نظام (از شخص رهبر گرفته تا سردار رحیم صفوی، فرمانده سابق سپاه و مشاور ارشد نظامی رهبر جمهوری اسلامی، که به وضع خاص کشور اشاره می کند؛ و تا آیت الله مکارم شیرازی، مرجع همسو با حکومت که عدم شرکت در انتخابات را گناه و معصیت می خواند) نشان می دهد ارزیابی های پشت پرده و گزارش های محرمانه، چه خروجی ای دارد. اما گزارش‌های رسمی و تبلیغاتی و نظرسنجی ها و ادعاها و آمار و ارقامی که تریبون‌های اقتدارگرایان و رسانه‌های حکومتی بیان می کنند، خلاف این را پی گرفته است. اتفاق و وضعی که بیش از پیش زنگ خطر را برای تکمیل پروژه ی انتخابات نمایشی و فرمایشی، به صدا در آورده است. ظاهرا «پیش بینی» رهبر جمهوری اسلامی در حال تحقق است؛ یا می رود که به هر شکل و وسیله، متحقق شود.

1111111.jpg

 همسو با رهبر: مشارکت پرشور علیه دشمن

محمدحسین صفار هرندی، مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه پاسداران اخیرا در اظهارنظری گفته است: «اخیراً 6 الی 7 نظرسنجی معتبر انجام شده ‌و تمامی آنها حکایت از انتخاباتی با حضور حدود 60 درصدی در انتخابات مجلس نهم دارند.»

سردبیر سابق کیهان هرچند گفته: «دشمنان بطور مرتب با دروغ و القاء ‌سعی می‌کنند فضا را به گونه‌ای جلوه دهند که از فتنه 88 گویا انقلاب اسلامی ایران پایگاه مردمی خود را از دست داده است»؛ اما افزوده است که « انتخابات پیش‌رو یک محک جدی است تا دشمنان بسنجند که علاقه و اعتقاد مردم به نظام و رهبری به چه میزان است.»

همراه حسین شریعتمداری تاکید می کند که «همواره در انتخابات مجلس میزان مشارکت مردم به طور میانگین 54درصد بوده است لذا اگر در این انتخابات نیز مشارکتی به این میزان داشته باشیم، میزان مشارکت همیشه یکسان خواهد بود و دشمن از همین نگران است.»

او نیز چون رهبر جمهوری اسلامی بر «دشمن» تمرکز می کند: «کاهش میزان مشارکت مردمی خواست دشمنان است.»
پس: «عده‌ای خائن از امروز برای دشمنان ملت توجیه فراهم می‌کنند و سعی می‌کنند انتخابات با مشارکت پائین صورت گیرد تا آنها بتوانند نقشه‌های آینده خود را عملی کنند، به همین دلیل حضور گسترده مردم در انتخابات جنبه امنیتی دارد.»

در انتخاباتی که «جنبه امنیتی» دارد و از آیت الله خامنه ای در شهریور 1390 تا صفار هرندی در بهمن 1390 بر این جنبه (امنیتی بودن) تاکید می کنند، چقدر می توان به سلامت نتایج اعلام شده، باور داشت؟

حسین مظفر ، وزیر اسبق آموزش و پرورش و عضو جبهه متحد اصولگرایی هم در اظهارنظری مشابه، گفته است: «مردم رفته‌رفته نسبت به انتخابات احساس مسئولیت بیشتری کرده و معتقدم مردم همانگونه که در راهپیمایی ۲۲بهمن نشان دادند حضور پرشور و گسترده‌ای خواهند داشت.»

این عضو مجمع تشخیص نظام با اشاره به «نظرسنجی‌های رسمی و علمی انجام شده در سطح کشور» تأکید کرده است: «برآورد‌ها حکایت از آن دارد که مردم شریف ایران حضوری ۶۵درصدی را در انتخابات نهم مجلس رقم بزنند.»
به عقیده وی: «تمام شواهد و قرائن نشان می‌دهد که انتخابات مجلس نهم رفراندوم دیگری در تثبیت و ارتقاء جایگاه جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.»

احمد توکلی، رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس نیز بدون اشاره به حوادث دو سال و نیم گذشته در ایران، و قهر معنادار مردم با حاکمیت سیاسی، در اهارنظری قابل تامل، مدعی شده که «ترور دانشمندان مظلوم ما مشارکت مردم در انتخابات مجلس را افزایش می‌دهد». او با زیرکی به آمار انتخابات های پیشین ارجاع می دهد: «مطالعه انتخابات‌های مجلس نشان می‌دهد که همواره بین 50 تا 65 درصد از صاحبان حق رأی در این انتخابات شرکت می‌کنند.» اما در انتخابات مجلس نهم وضع چگونه است؟ رییس مرکز پژوهشهای مجلس به شکلی قابل پیش بینی، به آمار و ارقام و نظرسنجی های موثقی دسترسی دارد؛ ولی ظاهرا ترجیح می دهد خیلی به آنها اشاره نکند.

مشارکت دست کم 60 درصدی در انتخابات نمایشی

با وجود افزایش شکاف ملت – دولت در ایران پس از کودتای انتخاباتی 1388 و افزایش بحران مشروعیت نظام سیاسی، آمارهای تریبون های اقتدارگرایان، به کمتر از  60 درصد رضایت نمی دهند.

سایت اقتدارگرای جهان نیوز هم چندی پیش، نتایج «يك نظرسنجي انجام شده در حدود 30 استان كشور كه توسط يكي از نهادهاي معتبر كشور انجام شده» را اعلام کرد. جهان نیوز مدعی شد كه مشاركت در مراكز استان ها به حدود 45 درصد و با احتساب ميزان مشاركت در شهرستان ها و روستاها به 60 درصد مي رسد.

کیهان  هم در گزارشی به نقل از یک نظرسنجي مدعی شده كه متوسط مشاركت 61 درصد محاسبه شده است. در این گزارش نکته ای قابل تامل و مهم وجود دارد: «براي نخستين بار نمودار ابراز علاقه مردم تهران به مشاركت در انتخابات با شيبي تند در حال صعود است و احتمال دارد انتخابات در تهران اين بار يك شگفتي بوجود بياورد.»

آیا این «شگفتی» همان »پیش بینی» رهبر جمهوری اسلامی نیست؟ اتفاقی که قرار است «به حول و قوه الهی» در انتخابات رخ دهد و مشت محکمی بر دهان دشمنان کوبیده شود.

در حالی که بيشترين ميزان مشاركت در انتخابات مجلس در تهران در دوره هاي گذشته بيش از 35 درصد نبوده؛ حالا کیهان و سایت های اقتدارگرا در فضای قهر مردم با حاکمیت سرکوبگر، از مشارکت 40 درصدی، آن هم علی الحساب، خبر می دهند.

خبرگزاري اقتدارگرای فارس _همسو با نهادهای اطلاعاتی و امنیتی- نيز نتایج نظرسنجي هايي سراسري را که انجام داده، منتشر کرده و از مشارکت گسترده اکثریت قاطع مردم خبر داده است.  

60 درصد نه؛ مشارکت پرشور 80 درصدی!

ظاهرا دست اندرکاران انتخابات و سیاست گذاران جمهوری اسلامی به انتخابات 60 درصدی هم راضی نیستند. چند روز پیس، محمدرضا مهدوی‌کنی، رئیس مجلس خبرگان رهبری ابراز امیدواری و اعلام کرد که «بیش از ۸۰ درصد مردم در انتخابات ۱۲اسفند شرکت خواهند کرد.»

چندی پیش هم نشریه 9دی، در «گزارش ویژه»ای خبر داده که «انتخابات آتی، فصلی نو و تأثیرگذار و البته شاید بی سابقه در روند انقلاب اسلامی» خواهد بود.

در نظرخواهی مورد ادعای این رسانه همسو با راست افراطی، 65 درصد پرسش شوندگان در پاسخ به این سئوال که در انتخابات آتی شرکت می کنید یا نه، با قاطعیت اعلام حضور نموده و20 درصد نیز اعلام کردند که شاید حضور یابند.این در حالی است که تنها 15 درصد اعلام کردند که حضور آنان در این دوره منتفی است.

تمامیت خواهانی که این گزارش را تنظیم کرده اند، پروایی از اعلام نتایج غریب نداشته اند: «انتخابات مجلس شورای اسلامی دوره نهم، شاید به بی سابقه ترین انتخابات مجلس در طول تاریخ انقلاب اسلامی مبدل شده و رکوردی در حد انتخابات حداکثری ریاست جمهوری سال 88 را انتظار می کشد.» و البته آنها با تحلیل این پیش بینی، «دم خروس» خود را آشکار کرده اند: «این نشان خواهد داد که تحلیل های دوساله اخیر فتنه گران سال 88 و جریان وابسته به شخص هاشمی رفسنجانی مبنی بر بی اعتمادی مردم به انقلاب و نظام، دست برداشتن آنان از آرمان ها و اهداف انقلابی، ناامید شدن از نظام اسلامی، غلبه یافتن فضای یأس و ابهام به جای شور و نشاط انقلابی و سیاسی، به بن بست رسیدن نظام و انقلاب و خدشه وارد شدن به حیثیت انقلاب، نظام و رهبری، نه تنها محلی از اعراب در میان جامعه نداشته که بالعکس فضای شور و نشاط سیاسی، احساس وظیفه ملی و انقلابی، اعتماد به نظام، رهبری و انقلاب، امیدواری به تحقق آرمان ها و اهداف انقلابی و حتی رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی، افزایش چشمگیری داشته و اکثریت جامعه بدون گوش سپردن به تحلیل های مغرضانه، دل بسته تر به نظام و انقلاب آماده حضور حداکثری در انتخابات آتی هستند.»

ظاهرا طراحان و مجریان و سیاست گذاران انتخابات مجلس نهم، دیدگاه هیتلر و سیاست گوبلزی را بهترین راه تکمیل فرآیند انتخابات ناسالم و غیرآزاد و دروغین 12 اسفند یافته اند: دروغ هرچه بزرگتر، قابل قبول تر!

میزان مشارکت مردم افزایش می یابد!

خبرگزاری امنیتی فارس، از روند رو به رشد مشارکت مردم در انتخابات خبر داده است. «براساس تازه‌ترین نتایج نظرسنجی خبرگزاری فارس (۲۷ بهمن) از سراسر کشور از 30 مرکز استان و 450 شهرستان در تاریخ 27 بهمن ماه میزان مشارکت به 56.6 درصد افزایش یافته است. در نظرسنجی قبلی (14 بهمن ماه) میزان مشارکت 51.9 درصد بود به این ترتیب طی دو هفته اخیر میزان مشارکت 4.7 درصد افزایش یافته است.»

فارس تاکید کرده که این میزان از مشارکت محتمل «درحالی است که هنوز اسامی نامزدهای انتخابات مجلس نهم منتشر نشده و تبلیغات رسمی کاندیداها از پنجشنبه آغاز می شود.»

جالب توجه آن که 9 روز مانده به برگزاری انتخابات مجلس محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، پیشاپیش «حضور حماسی مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی» را تبریک گفته است.

 سردار نقدی که ازجمله چهره های شاخص و فعال در سرکوب های پس از کودتای انتخاباتی خرداد 1388 است، گفته: «جا دارد از هم‌اکنون حضور حماسی مردم در انتخابات را تبریک بگوییم چرا که حضور دشمن‌شکن ملت قطعا محقق خواهد شد.»

با توجه به جایگاه و نقش این مقام امنیتی – نظامی در جمهوری اسلامی و نزدیکی او به رهبر و سیاست گذاران انتخابات در جمهوری اسلامی، باید ارزیابی او را گزارش موثق یکی از مقام های مطلع نظام اقتدارگرا از «پروژه»ی انتخابات مهندسی شده ی مجلس نهم دانست.

آموزه های هیتلر و گوبلز در انتخابات مجلس نهم

خلاصه ی ادعاهای رسانه ها و تریبون های اقتدارگرایان و تبلیغات صدا و سیمای جمهوری اسلامی این است: «نتايج نظرسنجي ها نشان مي دهد ميزان مشاركت مردم در حوزه هاي انتخابيه مختلف سراسر كشور در انتخابات آتي مجلس پرشور و کم سابقه است.»

در نظامی که تمامی راه ها به رهبر ختم می شود، طبیعی است که همه نظرسنجی ها و شواهد و واقعیت ها باید موید اظهارنظر دی ماه آیت​الله خامنه‌ای باشد و شود: «همه تلاش دشمنان ما این است از آن صدر گرفته که مرکز و فرماندهی جبهه کفر و استکبار است تا این پادوها و ایادی کوچک و پیاده نظام‌شان که همه جا پخش‌اند، اینجا هستند و بیرون هم هستند، تلاش‌شان این است که کاری کنند مردم در انتخابات شرکت نکنند. من با تجربه‌ای که از رفتار این مردم دارم و با اعتمادی که به لطف خدای متعال دارم، پیش بینی می‌کنم که به لطف الهی به فضل الهی به حول و قوه الهی حضور مردم در این انتخابات یک حضور دشمن‌شکن خواهد بود. و با این انتخابات، انقلاب و کشور و نظام جمهوری اسلامی خون تازه‌ای به پیکرش دمیده خواهد شد حرکت تازه‌ای برای او پیش خواهد آمد و نشاط تازه‌ای پیدا خواهد کرد.»

آدولف هیتلر، رهبر تمامیت خواه نظام فاشیستی آلمان نازی، زمانی گفته بود: «دروغ باید چنان عظیم باشد که هیچ کس باور نکند که کسی آنقدر گستاخ باشد که چنین بی‌شرمانه حقیقت را تحریف کند.» این همان اتفاقی است که در مورد نتایج انتخابات ریاست جمهوری دهم نیز رخ داد. با این تفاوت که میلیون‌ها شهروند آزاد، نتایج را نپذیرفتند و به اعتراض پرداختند. هرچند آیت الله خامنه ای در سخنرانی معروف اش در نمازجمعه تهران گفت: «تقلب !؟ آن هم در حد يازده ميليون تفاوت! يك وقت اختلافِ بين دو رأى، صد هزار است، پانصد هزار است، يك ميليون است، حالا ممكن است آدم بگويد يك جورى تقلب كردند، جابه جا كردند؛ اما يازده ميليون را چه جور مي شود تقلب كرد!؟»

آیا حاکمان اقتدارگرا در جمهوری اسلامی اشتباه فاجعه خیز سال 1388 را دوباره تکرار خواهند کرد؟