روز شمار حصر:

بهمن احمدی امویی به بند زندانیان سیاسی رجایی شهر منتقل شد

بهمن احمدی امویی، روزنامه نگار سرشناس ایرانی که در پی انتقالش از زندان اوین به سلول انفرادی در زندان رجایی شهر برده شده بود، به بند زندانیان سیاسی رجایی شهر منتقل شد.

ژیلا بنی یعقوب روزنامه نگار و همسر آقای امویی در این باره در صفحه فیس بوک خود نوشته است: "امروز بعد از پنجاه روز بهمن را ملاقات کردم، همین امروز صبح از انفرادی خارج و به بند زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر منتقل شده بود، از نظر جسمی ضعیف شده بود اما روحیه اش همچنان خوب بود. خوشحالم که بهمن از انفرادی خارج شده، اما یادم نرفته که بهمن نسبت به وضع قبلی تازه برگشته به نقطه زیر صفر. یعنی بهمن همچنان به صورت غیرقانونی در زندانی رجایی شهر نگه داری می شود، چرا که در حکمش اصلا تبعید وجود ندارد. حق بهمن و بهمن ها آزادی از زندان است و نه صرفا خروج از انفرادی ... آنها نه حق شان اوین است و نه حق شان رجایی شهر .... حق شان آزادی است."

بهمن احمدی امویی روزنامه نگار زندانی که در حال گذراندن محکومیت خود در بند ۳۵۰ زندان اوین بود به پنجاه روز پیش و به صورت غیر قانونی به زندان رجایی شهر منتقل شد.

براساس گزارش ندای سبز آزادی، مامورین امنیتی در برخوردی توهین آمیز این روزنامه نگار زندانی را با دستبند و پابند به زندان رجایی شهر منتقل کردند.

مامورین امنیتی همچنین به او اجازه ندادند که وسایل شخصی خود را نیز با خود همراه ببرد.

این روزنامه نگار زندانی درپی جلوگیری ماموران زندان از برگزاری مراسم نخستین سالگرد شهادت هدی صابر توسط توسط زندانیان سیاسی، به همراه ، سعید جلالی‌فر، سعید متین‌پور، آرش سقر، فرشادقربان‌پور و جواد علیخانی به انفرادی منتقل شده بود.

انتقال او به رجایی شهر در حالی است که در حکم محکومیت این روزنامه نگار دربند، تبعید وجود نداشته است.

ارسال نظر جدید

پست الکترونیک شما مخفی باقی مانده و به صورت عمومی نمایش داده نمی شود.