روز شمار حصر:

پیگیری رفع حصر از سوی آیات عظام صانعی و بیات

حجت‌الاسلام و المسلمین احمد منتظری در تماس تلفنی با فرزندان مهندس موسوی جویای احوال سید محصور شد و همه را نسبت به مساله حصر مسئول دانست.

به گزارش کلمه، فرزند آیت‌الله منتظری با ابراز تاسف از حصر آقایان کروبی، موسوی و خانم زهرا رهنورد اعلام کرد: اگر هر کسی مسئولیت خود را به خوبی انجام میداد، وضع اینگونه نبود، از جمله اگر روحانیون شجاع و حق طلب، حصر را غیرقابل قبول اعلام می کردند شاهد چنین وضعیتی نبودیم.

حجت‌الاسلام احمد منتظری در پایان دعای صبر، سلامتی و رفع حصر را داشت.

دختران میرحسین و رهنورد پس از ملاقات شب گذشته با محصورین خبر دادند که وضعیت عمومی نخست وزیر دوران دفاع مقدس خوب نیست و آقای موسوی از نوسان شدید فشارخون و سرگیجه شدید رنج می‌برد.

تماس تلفنی عبدالله نوری با خانواده موسوی: موظف به بهبود شرایط و پیگیری رفع حصر هستیم

 حجت الاسلام والمسلمین عبدالله نوری، در تماس تلفنی با یکی از فرزندان آقای موسوی و خانم رهنورد پیگیر وضعیت سلامت ایشان شد.

به گزارش کلمه، وزیر کشور دولت اصلاحات در این تماس تلفنی خاطرنشان کرد: وظیفه ما و مسئولان است که برای بهبود شرایط و رفع حصر تلاش کنیم.

آقای نوری، از فرزند مهندس موسوی و خانم رهنورد خواست که سلام او را به محصوران ابلاغ کند و برای سلامتی شان دعا کرد.
 

دلجویی و دعای آیت‌الله العظمی صانعی برای سید محصور: زندان و صبر برای خاندان پاک میرحسین است

 آیت‌الله العظمی صانعی در تماس تلفنی با یکی از فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد ضمن اطلاع از وضعیت سلامتی ایشان، از خداوند متعال بهبودی نخست وزیر دوران دفاع مقدس را خواستار شد.

به گزارش کلمه، این مرجع تقلید شیعه در این تماس تلفنی با ابراز تاسف از حصر و وضعیت آقای مهندس موسوی با تاکید بر صبر اظهار داشت: زندان برای خاندان پاک ایشان بوده و حضرت امام موسی کاظم نیز در زندان خانگی بود که از او پوست و گوشتی بیش نماند. به امام معصوم گفتند صبر کن و او گفت آنقدر صبر می کنم تا صبر از من به فغان درآید.

آیت الله صانعی همچنین آزادی از حصر و صحت و سلامت محصورین را از خداوند متعال خواستار شد.
 

تماس تلفنی آیت‌الله العظمی بیات زنجانی با خانواده میرحسین: در حد توان پیگیر وضعیت محصوران خواهم بود

 آیت‌الله العظمی بیات زنجانی در تماسی تلفنی با فرزندان میرحسین موسوی جویای حال نخست وزیر دوران دفاع مقدس شد.

به گزارش کلمه، آیت‌الله العظمی بیات زنجانی دقایقی قبل با یکی از فرزندان مهندس میرحسین موسوی و خانم زهرا رهنورد گفتگو کرده و جویای حال پدر و مادر محصورشان شدند.

ایشان در این گفتگو ضمن ابراز نگرانی از وضعیت جسمی محصوران افزودند: من برای رفع مشکل دعا می‌کنم و در حد توان پیگیر موضوع خواهم بود.